Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.discitur.pod-teoria.pila.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.hominis.pod-teoria.pila.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.imperator.pod-teoria.pila.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Baba_Ganouch Beaumont_(Puy-de-Dome) Blanca_Diez_Garretas Casa_de_Borgoña Bragassargues CD_Dragón Caseros_Centro Carl_Franz_Anton_von_Schreibers Beijing Campeonato_Mundial_de_Gimnasia_Rítmica_de_2007 Casey_Kasem Bellesserre Bajo_Aragón_Caspe Brachydeuterus Blikanasaurio Bajo_Presión Caprifolium_periclymenum Berta_(etnia) Caseros_(desambiguacion) Casa_de_dona_Maria_la_Brava Campeonato_Mundial_de_Patinaje_de_Velocidad_Individual_sobre_Hielo_de_2011 Caryota_onusta Centro_Multimedia Calydorea_xiphioides Capilla_de_Nuestra_Señora_de_las_Victorias_(Furnas) Castillo_de_Estella Caídos_del_Mapa_IX:_Un_novio_para_Miriam Banisteria_caapi Basilica_de_Guadalupe_Monterrey Carla_Gilberta_Bruni_Sarkozy Benac Batalla_de_numistro Cerro_el_plomo Calicratidas Chang_Kai-Chen Bonfinópolis Bandera_de_la_Provincia_de_Tierra_del_Fuego Casabona Barrundia_(Álava) Biloxi_Blues_(película) Brousse_le_Château Cerrado Cabranes_(Asturias) C._I._C. Bolos_sobre_hierba_en_los_Juegos_Paralímpicos_de_Tel_Aviv_1968 Cauldron_2 Calculo_proposicional_de_Frege Bangladesh_League Bata_de_bano Bosea_yervamora Celtis_betulina Carretera_30_(Puerto_Rico) Baños_de_Ebro/Mañueta Castillo_de_Montségur Bosc-Renoult-en-Roumois

html map