Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://gra-endera-b53.com.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://gra-endera-b54.com.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://gra-endera-b55.com.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Derecho_del_consumidor Declaracion_de_Paz_y_Prosperidad Daniel_Diaz_Díaz Damián_de_Santo Dreamlover_(canción_de_Mariah_Carey) Curacas_(banda) Ecole_Speciale_Militaire_de_Saint_Cyr Aloha_From_Hell Alhondiga_del_Pan_(Zamora) Cómics_humoristicos Coreopsis_nitida Cándido_Ramírez EM/SFC Distrito_Escolar_Unificado_de_San_Diego Diabrotica_luciana Crucero_Reina_Regente_(1888) Crisis_inmobiliaria_espanola_de_2008 Distrito_electoral_de_Nortonville_(Illinois) Diploblásticos Cristo_Salva Dactylispa_gracilis Diane_Ernestine_Earle_Ross Aluminon Dan_Luther_Pippin Copa_de_Sudafrica Del_Boca Djibrill_Cissé Alfred_Castelliz Copa_Simón_Bolívar_1976-I Departamento_de_vivienda_y_desarrollo_urbano_de_estados_unidos Día_de_las_Velitas Diócesis_de_Carora Amon_(mitologia) Cyphon_convexum Criollitos_de_venezuela Alfredo_Duhalde Dobzhansky Cottonwood_(Texas) Ambialet Dragon_Ball:_Ultimate_Blast Direccion_del_Trabajo_de_Chile Cuchillo_de_las_juventudes_hitlerianas Cristobal_Colón,_de_oficio_descubridor Dicladispa_decipiens Amarra Ecorregion_del_Pantanal Aleuroplatus_hiezi César_Magrini Distrito_de_Saint_Pierre_La_Reunión Discografía_de_U2 Distrito_de_Cabana Corryocactus_brachycladus Curva_mariposa Dr._Atl Discriminacion_de_precios

html map