Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.vivum.na-wiezienie.lebork.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.na-wiezienie.lebork.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.ariston.pod-obowiazek.mielno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Group_Virgin Ano_1299 Mujer_leyendo_una_carta Mission_Hills_(San_Diego) Hopi_(cohete) Hyperolius_pickersgilli Ano_975 Moscow_Airplay_Chart Historieta_en_Chile IAI_Eitan Andres_Saborit Anfiteatro_Municipal_Humberto_de_Nito Héloup Miss_Ecuador_2013 Moratalla_Club_de_Futbol Assé_le_boisne Misión_Permanente_de_Mexico_ante_las_Naciones_Unidas Androdon_aequatorialis High_(cancion) ISO_3166-2_IT Analisis_de_coste-beneficio Hermione_italica Angel_Trias_Alvarez Asesinatos_en_whitechapel Grimmiales Mirville Hierba_mala_del_trigo Hataraki_Man Griffon Monumento_al_labrador_y_al_minero HOD_III Grove_City_(Pensilvania) Anastasia_Rodionova HBLV Mitrídates_de_Persia Asociación_de_fútbol_de_Santiago Andres_Matías_de_Pes_Marzaraga Hyloscirtus_pacha Arturo_Godoy Asociacion_de_comites_olimpicos_nacionales_de_africa Aspidosperma_venosum HMAS_Australia_(1911) Hartland_(condado_de_Shawano,_Wisconsin) Gulnara_Samitova_Gálkina Moraea_magellanica Gândara Aurelio_León_Ptacnik Avenida_Franklin_Botanic_Garden_(estación) Antoine_Francois_Marmontel Mozinna Helleborine_media Monoteístas Henrik_Klingenberg Arkady_Malov Arcinautas

html map