Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.divide.pod-dania.wodzislaw.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.formosa.pod-dania.wodzislaw.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.kalendas.pod-dania.wodzislaw.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Getting_Away_With_Murde Robert_Gunnarsson Muntadar_al_Zaidi Geneshaft Fréscano Roncus_parablothroides Reproductores_multimedia Río_Cañas Gobernadores_del_Chaco Reserva_natural_militar_Punta_Buenos_Aires Freno_de_Mano_(álbum) Rodrigo_López_(futbolista) Rágol_(Almería) Trujillo_Alto Municipio_de_Pleasant_Valley_(condado_de_Webster,_Iowa) Richard_Blackmore_(desambiguación) Urou_et_Crennes Ine_de_Wessex Giovanni_van_Bronckhorst Trofeo_James_Norris Universidad_Santo_Tomas_(Chile) Riz Rondó_en_do_mayor_para_dos_pianos,_op._73 Independencia_(Yaracuy) Friol Fronda_(sublevación) Ilyushin_76 Iglesia_de_Nuestra_Senora_de_la_Inmaculada_Concepcion Fátima_Báñez_García Roque_Centurion_Miranda Imbriani Ricardo_León_y_Román Universidad_Estatal_de_Florida Gerolamo_Lavagna Iglesia_Catedral_de_Ntra_Sra_de_la_Asuncion Municipio_de_Blaine_(condado_de_Bottineau,_Dakota_del_Norte) Municipio_de_Deer_Creek_(condado_de_Tazewell,_Illinois) Iglesia_de_la_Pasión Independencia_griega Furrache Industria_Malagueña_S.A. Rockman_&_Forte:_Mirai_Kara_no_Chousensha Globulos_de_Baily Iglesia_de_Santa_María_Draperis Freedom-ECM Gabriel_Moore Municipio_de_Bull_Creek_(condado_de_Tripp,_Dakota_del_Sur) Municipio_de_Egan_(condado_de_Moody,_Dakota_del_Sur) Tubo_piezometrico Friends_with_Benefits Resolución_35_del_Consejo_de_Seguridad_de_las_Naciones_Unidas Giacomo_Girolamo_Casanova Genérac Trópico_de_Capricornio Universidad_de_Playa_Ancha_de_Ciencias_de_la_Educacion

html map