Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.tempus.w-ostry.starachowice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.w-ostry.starachowice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.amari.to-drewniany.olecko.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Juan_Balestra La_Gioconda_del_Prado Jungermanniopsida Lista_de_capitulos_de_Capitán_Tsubasa Lepthyla Jimmy_"Jimbo"_Wales Lilandra_Neramani Lisa_y_su_amor_por_los_arboles Jean_Jacques_Paul_Reclus Lista_de_las_universidades_mas_antiguas_existentes_en_la_actualidad Labeo_bottegi Jose_Maria_Sánchez-Silva Inteligencia_electrónica La_Cinta_en_la_Cabeza Letonia_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Amsterdam_1928 Instituto_de_Estudios_Altoaragoneses Instituto_nacional_de_bellas_artes La_Chapelle-Montreuil José_Marcelo_Ferreira Isla_Long_Sơn Linea_Serpujovsko_Timiriazevskaya_(Metro_de_Moscú) José_Bello_Amigo Joaquín_Fernández_de_Lizardi Lista_de_botanicos La_carotida_externa Jollydora Jerez_de_la_Frontera José_Carratala Joe_Sacco La_Maison_Dieu Laissez_faire_laissez_passer La_Nava_de_Santiago Jose_Tejada_Martín John_Cameron_Semple La_Caniza Jeronimo_Pío_Bianqui Julius_Bacher Klaus_Kinkel Jaume_Balagueró La_Tour_de_Scay Kids_(película) Liebre_(jeroglifico) Intendentes_Provinciales_de_Chile Kluane_Wrangell_St._Elias_Bahía_de_los_Glaciares_Tatshenshini_Alsek Kiheitai León_Gieco_(album) Konstantín_Ignátievich_Meyer Kitty_Genovese Keble_College_Oxford Lista_de_personas_en_sellos_de_Espana La_Chapelle-du-Lou Juárez_(estación_del_metro_de_Guadalajara) Joseph_François_Piscador León_de_Judá Juliano_de_Eclana

html map