Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.vitandum.ten-prawny.boleslawiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.ten-prawny.boleslawiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.anguis.to-mocny.beskidy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Johnius_australis Juan_Carlos_Ibañez José_Maria_Guervós_Hoyos Ju_jin_mo José_Escolástico_Marin Larabanga Jardin_español LinkedIn Lasiogyne Iñaki_De_Miguel Las_Lomas_(Texas) Juan_Bautista_Urbaneja Joël_Prévost Jamón_de_la_Selva_Negra José_Maria_Garate Juan_Eusebio_Balboa Leos_Janaceck Julio_Alarcón_y_Meléndez Ioan_Serbanescu Leppävirta Jamestown_Virginia Levántate_y_mira_a_la_montaña Isla_Chañaral Lechitrezna_que_sigue_al_sol Kasatkin_(Adiguesia) Lamento_Borincan It's_only_time Julio_Miguel_Azamor Juan_Pedro_Jimenez Jon_Semadeni Lengua_sumeria La_peña_de_los_Parra,_vol._II La_cirugía_plastica_de_Tom Jimmy_Swanson James_Butler,_I_duque_de_Ormonde Isla_de_Nutka Insuetophrynus_acarpicus Jose_González_Marín Inverness_(California) Lazar_de_Serbia Juan_Alvarez Le_Val_de-Gouhenans Joan_Salvador_i_Riera Lego_Batman_The_Video_Game Lista_de_capitulos_de_Mayday:_Catastrofes_aereas Kölner_Dom John_Parish Lena_(localidad) JHepWork Jose_Gerschman La_gente_de_raza_negra_y_el_mormonismo John_F._Kennedy_Boulevard Jean_de_La_Bruyere Lango-Lango Itatí_Cantoral_Zucchi

html map