Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.www.arcana.to-rzadko.stargard.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.arduum.ten-wciaz.nowaruda.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.caeteris.ten-wciaz.nowaruda.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Teatro_Casyc Salvador_Octavio_Vicent_Cortina Sinagogas_de_Novi_Sad Salix_rossica Smallville:_Absolute_Justice San_Justo_(Depto_Uruguay_-_Entre_Rios) Saint-Hippolyte_(Pirineos_Orientales) Thalassorninae Silvia_Maccera Tomate_San_Marzano Saint-Gérons The_Quiet_American_(película_de_2002) Sceaux-du-Gatinais Sena_de_Luna_(Leon) Svipdag_el_Ciego Sinagoga_de_Luxemburgo Tierra_control Sphedamnocarpus Sir_Christopher_Wren South_Houston_(Texas) Thorn_Forrester Sport_Club_Cañadense Sprite_de_videojuego Sao_Vicente_(Brasil) Santa_Ana_con_la_Virgen_y_el_Niño Santuario_de_Chimayó Saint-André-de-Bueges Santa_Maria Senecio_ambiguus Solidaridad_Obrera Telmatobius_vellardi Saint-Brieuc_Challenger Stringtown_(Oklahoma) Sandvik Salvin Saint-Sylvain_(Calvados) Seleccion_de_basquetbol_de_Libano San_Guillermo_de_Vercelli The_Rolling_Stones_4th_European_Tour_1965 Tabalet Saint_Andre_en_Morvan Thiebautia Sonic_X_treme Sedequías Santa_Cruz_(Madeira) San_Luis_del_Palmar_(Corrientes) TH_III_Live! Saint_Aignan_sur_Roe Síndrome_de_Maestre-Kallman-Morsier Salvador_(Puig_Antich) Star_Trek:_primer_contacto South_Wilmington_(Illinois) Surili_de_bandas Salix_californica Tarso-metatarso

html map