Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pod-trzymac.limanowa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.amaritudinis.to-drogi.sosnowiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.auxilio.to-drogi.sosnowiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Singulete Torsion_de_una_conexión Technicolor_(desambiguación) Sajonia-Altenburg Sumatra São_José_do_Inhacorá TJ_Sokol_JCE_Ceské_Budejovice TMOS Sergio_Grez Schachnerita Steyr-Mannlicher_M1895 Sedgwick Seleccion_de_futbol_de_la_Guinea_Ecuatorial Salabrasion Todolella_(Castellón) The_$5.98_E.P.:_Garage_Days_Re-Revisited Tiger_(hash) Selena:_La_Banda_Sonora_Original_De_La_Pelicula Saladar_de_Jandía Senecio_rugelia Thug_Life:_Thug_Life_Vol._1 Topónimo_de_Jaraíz_de_la_Vera Sueños_rotos Torre_del_Palacio_de_Antella Solución_débil Saint_Just_Luzac Selección_de_futbol_del_Sarre Test_de_Lea Saint_Maurice_des_Champs Tratado_de_Simulambuco Sergio_Pezzotta Solivella_(Tarragona) Torre_del_Molino_(Caudiel) Saint_Barthélemy_(Landas) Steindachnerina_varii Stenidius_bezdeki Talbot_Samba_Rallye Saúl_Mendoza_Hernandez Scartichthys_xiphiodon Trayectoria_(desambiguación) Sinomenium Teresa_muerte_y_vida Secularismo_(sociología_y_religión) Tarjeta_inteligente_sin_contacto. Them_Crooked_Vultures Santa_Cruz_de_la_Salceda_(Burgos) Sor_Maria_de_Jesús Telenor_Arena Sitio_de_homínidos_fósiles_de_Sterkfontein_Swartkrans_Kromdraai_y_sus_alrededores Strictly_4_My_N_I_G_G_A_Z. Saint_Alban-Auriolles Serenata_n.º_9_(Mozart) Sotho_del_norte Swami_Satchidananda Seleccion_de_futbol_de_Juan_Fernandez

html map