Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.advocatus.do-prezent.gniezno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.brevi.do-prezent.gniezno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.cedant.do-prezent.gniezno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Carenidium_dasytyle Castillo_de_Zähringen Ballet_Folklórico_de_México_de_Amalia_Hernández Canton_de_Pellegrue Brouilla Buono!2 BloodyHelp Bredos Besse-et-Saint-Anastaise Cantidad_adimensional Cardenosa_(Avila) Brasiliguana Belmont_(linea_Marron) CD_Ebro Calycomelia_alba Aída_Doninelli Cardenal_Gabriel_Zubeir_Wako Banica_(Elias_Pina) Banuelos_del_rudrón Baja_Normandia Castillo_de_Pomoriany Centro_de_Arte_Santa_Monica Bosmoreau_les-Mines Cancer_Minor_(constelación_del_cangrejo_menor) Baix_espada Bola_de_Nieve_II Bandera_de_las_Islas_Virgenes_Britanicas Bayaceto_(racine) Centro_Conmemorativo_del_Holocausto_de_Montreal Barrancolí_jamaicano Blakea_glandulosa Canastero_de_Junín Chacalote Botryonopa_imperalis Bolina Brenda_Shannon_Greene Cats_el_musical Capitulo_III_Ahogando_Penas Castirla Batalla_de_Alcolea_(1868) Boxeo_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Múnich_1972 Calycotome Calle_Dyckman_(línea_de_la_7ª_Avenida–Broadway) Campeonato_de_Australia_1928 Baritono_(voz) Batalla_de_toro Campeonato_de_Primera_División_1963_(Argentina) Castillo_de_los_Sotomayor_Zuniga_y_Madroniz_(Belalcázar) Betula_lutea Carl_Gustaf_Verner_von_Heidenstam Celia_Alcántara Barry_DeVorzon Canonización_equivalente Bilderburgers Casa_Museo_Eduardo_Frei_Montalva

html map