Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Cine_absoluto Claude_Taffanel Agaricus_pileolarius Zeitgeist:_The_Movie Constitucion_de_Venezuela_de_1961 Aldealcorbo Agrupacion_Deportiva_Son_Sardina_(femenino) Aldeadavila_de_la_Ribera Accio_Democratica Ciudad_de_Chaitén Cinclodes_atacamensis Condominio_Torre_Acqua Contaminación_térmica Aeropuerto_de_Quesnel Wrestlemania_XXVI Colegios_Lasalianos Adivinacion_runica Voltaje_del_nucleo_del_procesador_(Vcore) Abadia_de_Fossanuova Consejo_de_Ministros_de_Espana_(II_Legislatura) Ad_baculum Adrenalina_telenovela Chauvency-Saint-Hubert Cicca_Dum-dum Cofradia_del_Santo_Sepulcro_y_Santísimo_Cristo_del_Consuelo Coelho Vieja_synspila Che_(película) Composición_de_la_Asamblea_Nacional_de_Venezuela_período_2011-2016 Clarksburg_(Ohio) Wonderful_Pistachios_Cycling_Team Alcanfor_de_ásaro Aeródromo_de_Robledillo_de_Mohernando Cmc Conspiración_Judeo-Masónico-Comunista-Internacional Aeropuerto_de_Balti_Ciudad Acción_popular Afne Volcan_en_escudo Compañía_del_Tranvía_de_San_Sebastián Yacimientos_Petroliferos_Fiscales Como_agua_para_chocolate_(película) Colegiata_de_Santa_Maria_la_Mayor_(Calatayud) Xmas_Story Abraham_Verduzco Villanueva_de_Aezkoa_(Navarra) Viruela_del_simio Concierto_para_piano_n.º_3_(Mozart) XXXIX_Festival_Internacional_de_la_Cancion_de_Vina_del_Mar Aerospatiale_AS332 Compania_de_Canarias Cladodonto Vegacorredor Africaleurodes_adami Actoes

html map