Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.minimis.to-wzdluz.mragowo.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.quaestio.to-wzdluz.mragowo.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.viator.to-wzdluz.mragowo.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

G.E.P.U. Renegade_Animation Ruben_Hallu Girona_Fútbol_Club_(baloncesto) Uranus_XVIII Glandulocauda_melanopleura Infidelidad_(pelicula) Río_Besós UFC_46 Ronald_"Flip"_Murray Municipio_de_Princeton_(condado_de_White,_Indiana) Gary_Hooper Tāw Sabana_Cruz_(Elías_Pina) Turistas_(película) S_VI_a._C. Municipio_de_Newport GO_Andromedae Municipio_de_Parque_del_Plata Municipio_de_Sweden_(condado_de_Potter,_Pensilvania) Rubicon:_Los_ultimos_años_de_la_Republica_Romana Frías Robert_Jack_Downs Rouffiac_d'Aude Geografía_de_Botsuana Independiente_(Ciclismo) Triploidía Girma_Wolde_Giyorgis_Lucha Fuad_Ibrahim Universidad_Kwame_Nkrumah_de_Ciencia_y_Tecnología Gloriosa_carsonii Ruta_La_Serena-Coquimbo Untapijas Gemelos_en_Acción General_Santander Ingeniería_Agronomica Rose_Tyler Un_toque_de_distincion Ignacio_Hasbún Gacela_dama Games_for_Windows Gemino Reserva_paisajística_Nor_Yauyos-Cochas Municipio_de_Grady Geldo_(Castellon) Umar_I Municipio_de_Finley_(condado_de_Scott,_Indiana) Frans_Gast Municipio_de_Green_(condado_de_Fremont,_Iowa) Gobernaciones_de_Jordania Turn_it_up Imperativo_kantiano Richmond_(Indiana) Frente_Cívico_Unido Giovanni_Brusca

html map