Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.domine.ten-krowa.wlocl.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.impera.ten-krowa.wlocl.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.maiorem.ten-krowa.wlocl.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Campeonato_Mundial_de_Patinaje_de_Velocidad_Individual_sobre_Hielo_de_2012 Buro_Político_del_Comite_Central_del_Partido_Comunista_de_la_Unión_Sovietica CS_Pyxidis Carrera_Urbana_Internacional_Noche_de_San_Anton Buna_(Texas) Base_de_datos_de_red Berchemiella Açao_Integralista_Brasileira Brandon_Jovanovich Bandera_de_Gadsden CNN_Italia Bien_de_relevancia_local CCTV_-РУССКИЙ Brycon_nattereri Canovas,_Rodrigo,_Adolfo_y_Guzman Campana_Segunda_Intervención_Estadounidense_en_México Cerdo_dorado_gaditano Bahía_de_Carlisle Bom_Jardim_(Rio_de_Janeiro) Baños_de_molgas Bahía_de_Galway Bedaranji Balneario_de_la_Palma_y_del_Real CR_Gokujō_Parodius! Camara_reflex_de_objetivos_gemelos Castañón Brand_New_Day_(cancion) Brigada_de_investigacion_criminal Bécon_les_Granits Cerrado_de_Calderón Campeonato_Mundial_de_Hockey_sobre_Hierba_Masculino_de_1986 Bartolomeu_lourenço_de_gusmao Bromus_polystachyus Batalla_de_Calatanazor Centro_Histórico_de_Carratraca Centre_Hall Bilboko_Aste_Nagusia Batallón_comuna_de_parís Centro_Histórico_de_Barranquilla Capítulos_de_Y_ahora_qué_hago? Besos_robados_(telenovela) Bruno_Sierra B_412 Carotina Cena_silenciosa Capitulos_de_Fairy_Tail Bounce_(película) Catedral_de_Nuestra_Señora_de_la_Asuncion_de_Aberdeen Carlos_Martinez_(atleta) Carmelo_Solís_Rodríguez Banato Casas_capitulares Charaxinae Bases_antárticas_de_Estados_Unidos Blue_Beetle

html map