Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.domini.w-swiezy.malbork.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.hominem.w-swiezy.malbork.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.labori.w-swiezy.malbork.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Jose_Óscar_Recio Jorge_Trelles Kings_Point_(Montana) Interacciones_catión-π Jardin_Botánico_de_la_Universidad_Agrícola_de_Bangladesh Joe_Johnson Jose_Ernesto_Sosa Instalaza_Alcotan Lashtovanni La_conversacion_de_Eiros_y_Charmion Isla_María_(República_Dominicana) La_Serrota Jean-Baptiste_Isabey Karl_Freiherr_Mack_von_Leiberich José_Antonio_Millan Jose_Mariano_Calderon Jerónimo_de_Costilla K_9 La_Isla_(Tabasco) Juncus_erythropodus Interpretacion_de_papeles Jorge_Alperin Janette_Becerra Instituto_Aleman_de_Normalización Lazo_rosado Julio_César_Silveira Leucemia_mielógena Integración_de_contorno Lachnagrostis_chamissonis Jose_Alexandre_Gusmão Jose_María_Escrivá_Albás Isomería_óptica Klenzo Libre_examen Ixora_abyssinica Lago_de_Constanza Jardin_botanique_de_l'Institut_National Jounieh Lago_de_Murten/Morat Lippe-Detmold J_P_Morgan_Jr. Le_Mesnil_en_Vallée La_Chapelle_Saint_Sepulcre Jose_González_Fernández_de_Labandera José_Carabias Intel_Core LCM_1E Kim_Young_Oh Karel_Doorman Jose_Estrani Islas_Caimán_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Vancouver_2010 Ketnet Kleptochthonius_erebicus Jin_Youzhi Khadijah

html map