Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.laude.pod-wygrac.glogow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.nunquam.pod-wygrac.glogow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.placens.pod-wygrac.glogow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Caraguatay_(Cordillera) Bidasoa_Txingudi Baraja_(dios) Bagnols_en-Foret Castelo_do_Neiva Báilame_el_agua Brujas_(Bélgica) Burro_percherón Ceroctis_gyllenhali Chalepus_atricornis Bernard_robinson Cage_the_Elephant Cephaloleia_exigua Cecilia_zu_Schleswig_Holstein-Sonderburg-Glucksburg Campo_de_detención_de_la_Bahía_de_Guantánamo BUB1B Banda_de_Bonnot Batería_de_metal_fosfato Beta_hortensis Boulder_(Colorado) Cervelló_(linaje) Birmingham_(Misuri) Canon_AE-1 Calle_Xipreret_(Hospitalet) Cañamaque Basaburúa Big_night Cantón_Santa_Cruz Bleed_Like_Me_(canción) B._chrysenteron Castas_en_la_Nueva_Espana Balón Birradical_de_Criegee Centro_de_la_Ciudad_de_Mexico Baroness_of_Bosworth Batalla_de_Arbela Britain's_Next_Top_Model,_Ciclo_5 Calimaya Campeonato_del_Mundo_de_Pelota_Vasca_de_2006 Botella_de_Leyden Cailín Celtis_americana Cerinthe_auriculata Bún Casar. Campaña_de_nacionalización Cabalia_aethiopica Ceca_laiesken Casa_Medinaceli Casa_de_Lippe Bill_Nye_the_Science_Guy Carlos_Serafino Bart_mcghee Chapelle-Vallon Bogar

html map