Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.aspera.ten-dostac.wodzislaw.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.credo.ten-dostac.wodzislaw.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.draco.ten-dostac.wodzislaw.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Caña_coligue Carlos_Moya_Valgañón Catagramma_codomannus_rubra Barrancos_(Culiacán,_Méjico) Barré_de_Saint-Venant: Champ_Dolent Centroscyllium B_O_W_Desconocidos Chaetocnema_leonhardi Betula_papyrifera Censo_como_Derecho_Real Ceratognathus_flabellatus Canandaigua_(pueblo) Cephaloleia_sandersoni Bearn_o_La_sala_de_las_muñecas_(película) C40 Blackout_(Transformers) Carex_viridis Cabanillas_de_San_Justo Brady_Corbet Ben_hur Bugsy_(Pokémon) Bayt_al-mal Carta_de_la_Tierra Barrio_San_Cayetano_Lujan,_Buenos_Aires,_Argentina. Castillo_de_Alcalá_de_la_Selva Caddyshack Boxeo_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Amsterdam_1928 Balh_(ciudad) Cantare_cantaras_(I_Will_Sing,_You_Will_Sing) Calco_(Lombardía) Cerro_de_oro Brígida_de_Suecia,_princesa_de_Hohenzollern Breve_historia_de_la_quimica Bandera_de_Etiopía Calvache_(Rincón) Brashear Baal_Hammon Campeonato_Mundial_de_Ajedrez_1910_(Janovski) Botans Binioù Cactus_humifusus Blénod_lès_Pont_à-Mousson Chamiza Bve Caifanes_Volumen_II Bécourt Casona_de_Calderón_de_la_Barca Big_blind Bad_Day_(canción_de_R.E.M.) Benjamin_barrington Cabo_de_tres_forcas CASIC_UAV Bromus_mollis_var._interruptus Blood_on_the_sun

html map